Historie

sídlo společnosti PSSZrod naší stavební společnosti sahá do šedesátých let minulého století, a to pod názvem Okresní stavební podnik v Přerově, jenž jak známo byl jedinou stavební organizací pro pozemní stavitelství v okrese Přerov a měl přes tisíc zaměstnanců ve všech možných stavebních profesích a několik organizačních jednotek v dalších městech okresu Přerov. Na těchto pevných základech, zejména co do lidských zdrojů, vznikla transformací v roce 1992 Přerovská stavební společnost, s.r.o. Tato společnost zprivatizovala přerovskou část bývalého státního podniku a ponechala si většinu stavebních řemesel, např. hlavní stavební výrobu, elektroinstalatéry, vodoinstalatéry, plynaře a topenáře, klempíře a pokrývače, malíře a natěrače, stavební zámečníky atd. V roce 1999 došlo ke změně ve vedení společnosti, které vyústilo v roce 2006 v založení společnosti PSS Přerovská stavební a.s., jenž se stala vlastníkem Přerovské stavební společnosti, s.r.o. Z hlediska dlouhodobé strategie rozhodlo vedení skupiny o fúzi sloučením společností Přerovská stavební společnost, s.r.o. s mateřskou společností PSS Přerovská stavební a.s.. Vedení skupiny vyhodnotilo tento krok jako přínosný v oblasti synergických efektů, zjednodušení struktury řízení, snížení nákladů a rozvoj společnosti.


PSS Přerovská stavební a.s. byla a je dominantní stavební společností v přerovském regionu a to jak srovnáním co do výše obratu, tak i co do počtu zaměstnanců. Hlavní činností společnosti je generální dodávka stavebních celků v oboru pozemní stavitelství, jedná se o novostavby anebo rekonstrukce průmyslových, občanských, veřejných, bytových a sakrálních staveb. Stavební výrobu zajišťujeme zejména vlastními kapacitami. V posledních letech se rovněž zaměřujeme na stavby liniové a dopravní.

 

Naše společnost za svou dlouhou existenci realizovala opravdu velké množství stavebních zakázek různé složitosti a náročnosti, od základních úprav v bytových jednotkách, přes rodinné domy a bytovou zástavbu, až po výstavbu průmyslových hal, administrativních budov, rekonstrukce zimního stadionu, novostavbu krytého bazénu nebo autobusového nádraží. Společnost rovněž disponuje vlastním zázemím se sklady, dílnami, stavebním dvorem, dále disponuje malou a střední mechanizací, např. rypadlo-nakladačem CAT, smykovým nakladačem Bobcat, nákladním autem s hydraulickou rukou, dodávkovými vozidly apod.

 

Novou doménou společnosti se v posledních několika letech stala oblast developerství a realit. Společnost nakoupila několik nemovitostí v Přerově a v Praze za účelem jejich rekonstrukce a následného pronájmu nebo prodeje. Za svou mnoholetou působnost v ČR společnost získala velký přehled a řadu neocenitelných zkušeností a disponuje tak rozsáhlým "know-how", které zaručuje schopnost čelit i těm nejnáročnějším požadavkům našich zákazníků, schopnost dodržovat stanovené termíny, kvalitu odvedených prací, efektivnost pracovníků a transparentnost finančních toků.